Vormel-1 uudised

Hamilton võitis Austraalias
Lewis Hamilton võitis sündmusi täis Austraalia GP, finišini pidas vastu ainult 7 autot. Nick Heidfeld lõpetas BMW'l teisena ning Williamsit roolinud Nico Rosberg oli kolmas.

Hamilton ja Kubica, tegid hea stardi ja läksid ka esimesse kurvi liidritena Kovalainen'i ja Massa ees. Seejärel tegid väikese kontakti omavahel Kovalainen ja Massa ning viimane sõitis seina, vihane võitlus käis ka rivi lõpus, kus heitleisid omavahel Vettel ja Fisichella, mõlemad lõpetasid oma sõidu ka sealsamas liivaväljadel.Viimaste sündmuste taustal tuli peagi rajale turvaauto. Ringi läbimise järel oli järjestus: Hamilton, Kubica, Kovalainen, Rosberg, Heidfeld, Trulli, Barrichello, Räikkönen, Coulthard ja Alonso.

Seejärel lahkus turvaauto ning sõit võis jätkuda.

Peagi katkestas Davidson, tema autol andis järele vedrustus. Samal ajal kasvatas Hamilton oma edu järjest suuremaks. 10-ndaks ringiks kui katkestas Sutil oli Hamilton'i edu Kubica ees juba 5 sekundit.

Esimesena suundus boksi Kubica, 16. ringil. Rajal võitlesid omavahel Räikkönen ja Barrichello. Felipe Massa oli selleks hetkeks toibunud esimese ringi ebaõnnest ning möödus Nakajima'st.

Liider Hamilton tuli boksi 18. ringil, tema edu oli selleks hetkeks kasvanud meeskonnakaaslane Kovalainen'i ees 15 sekundiliseks. Räikkönen'il õnnestus lõpuks mööduda Barrichello'st ning nii natukenegi heastada oma kvalfikatsioonis kogetud ebaõnne.

Jarno Trulli tööpäev lõppes 20. ringil kui ta boksi tuli ning peagi autost tehnilistel põhjustel väljuma oli sunnitud. Juba järgmisel ringil tulid jõuvett ammutama Heidfeld ja Rosberg, 22. ringil tuli sama tegema Kovalainen ning väljus sealt kaasmaalase Räikkönen'i ette.

Rohkem draamat lisandus 26. ringil kui Massa sooritas möödasõitu Coulthard'ist, viimane seevastu ei tahtnud olukorraga leppida ning keeras Massa'le sisse, kokkupõrke tagajärjel jäi rajaperve Coulthard, Massa kulges mõnda aega rajal edukalt edasi.

Viimase insididendi järel rajale saadetud turvaauto lahkus uuesti 30. ringil. Ferrari jaoks muutus asi järjest masendavamaks, möödasõidul Kovalainen'ist eksis Räikkönen ning sõitis liivale, sealt õnnestus tal rajale naasta ja sõitu jätkata. Samal ajal aeglustas oma masinat Felipe Massa, peagi rauges auto edasi kulgemine täielikult ning brasiilane keeras auto rajapervele.

Austraalia GP 2008: võistluse tulemused
16.03.2008 08:24 | Kommenteeri
Glock'i stardipositsioonile lisati 10 kohta
Toyota piloot Timo Glock kukub 10 kohta madalamale stardiruudustikus, sakslane teenis kaks karistust, viis kohta lisandus vahetatud käigukasti eest ja teine viis kaasvõistleja sõidu takistamise eest kvalifikatsioonis.

Uute, 2008. aasta tehniliste reeglite järgi peab üks käigukast vastu pidama 4 osavõistlust, Glock'i autol ilmnesid laupäevasel testiperioodil probleemid ja käigukast tuli välja vahetada.Lisaks takistas Glock veel ka Red Bull'i piloodi Mark Webber'i edenemist rajal ning kohtunike poolt määrati selle eest talle karistus. Sakslane võitles välja küll 9. stardipositsiooni, kuid karistuste tõttu tuleb tal startida nüüd 19. kohalt.

Honda piloot Jenson Button, Force India Giancarlo Fisichella, Williams'i Nico Rosberg ja Glock’i meeskonnakaaslane Toyota's Jarno Trulli said noomituse kiirete ringide tegemise eest kollaste lipude lehvimise ajal.
15.03.2008 12:40 | Kommenteeri
Kvalifikatsioonis kiireim Hamilton
Lewis Hamilton haaras kvalifikatsioooni võidu Robert Kubica ja tiimikaaslase Heikki Kovalainen'i eest dramaatiliseks kujunenud ajasõidu viimastel sekunditel.Väikese muutuse on läbi teinud kvalifikatsiooni esimene sessioon, mida on viie minuti jagu pikendatud, 20 minutini, samas on kolmandat sessiooni vähendatud 10'le minutile, kaotades nii kütusepõletus faasi. Autod mis jõuavad kvalifikatsiooni kolmandasse vooru peava sõitu alustama sama kütusekogusega mis neil on ajasõidu lõppedes alles on.

Esimesel sessioonil tabas kõiki üllatus kui valitsev maailmameister Kimi Räikkönen peale esimest kiiret ringi kohe tehniliste probleemide küüsi langes ja hädavaevu boksi jõudis veereda. Soomlane suutis rajal teha kõigest kolm ringi ja alustab võistlust 16. kohalt, Fisichella, Bourdais, Sutil, Sato, Piquet ja Davidson'i eest.

Teises faasis tabas ebaõnn kodukamaral võistlevat Mark Webber'it kes auto üle kontrolli kaotas ja sõidu kruusal lõpetas, edasi ei saanud järgmisesse vooru Webber, Nakajima, Alonso ja Barrichello.

Kiireimad piloodid selgitasid viimases voorus parimad, Hamilton suutis suurte pingutustega alistada Robert Kubica päris kvalifikatsiooni lõpus, edestades poolakat 0.1 sekundiga. Heikki Kovalainen oli kolmas, järgnesid Massa, Heidfeld, Trulli, Rosberg, Coulthard, Glock ja Vettel.

Video kvalifikatsiooni viimastest minutitest (itaalia keelne)

Austraalia GP 2008: kvalifikatsiooni tulemused
15.03.2008 07:20 | Kommenteeri

Vaata lisaks

info@vormel-1.ee | Vormel-1.ee 2020

Teine Maailmasõda | Pistik.net | BMW M3 | LondonTown | SuseLinux | Uusveeb | FirefoxInfo | Emol | Emol Planet | SkateMag.ee | Ex/treme | Ralli & WRC | Jalgpall | Tihend | Silver | Sporditurg.ee | BZB Cabin and sauna